Огромен успех за Македонија: „Исцелител“ на Ѓорче Ставрески најдобар странски филм на фестивал во Холивуд

1305 Views Февруари 10, 2018 Баш ни е ќеф Никола Осило

Македонскиот игран филм „Исцелител“ на младиот режисер Ѓорче Ставрески ја освои главната награда за најдобар филм во интенационална компетиција на „Санта Барбара Интернешнл филм фестивал“ во Холивуд.

„Честито на актерите и екипата. Фала на сите кои не поддржувате“, напиша Ставрески на својот фејсбук-профил по повод наградата.

Фото: Кино Милениум

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!