(ВИДЕО) Грчки медиуми: Двајца македонски планинари загинале на Кајмакчалан

Синоќа околу 23.30 часот на падините на Кајмакчалан од грчка страна, биле пронајдени телата на двајца млади македонски планинари, на возраст од 26 и 35 години, најверојатно дечко и девојка, јавуваат грчките медиуми.

Нивното исчезнување било пријавено вчера попладне.

Фото: tastv.gr/Видео: Антена ТВ/newsbomb.gr

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Не е познато во каква состојба се: Се трага по двајца македонски планинари на Ниџе

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.