(Фото) Одрони целосно го блокираа сообраќајот на релацијата Македонска Каменица - Кочани

1106 Views Февруари 11, 2018 Локално Редакција Емагазин

Одроните целосно го блокираа сообраќајот кој се одвива на релација Македонска Каменица - Кочани.

За возачите кои тргнале од Делчево кон Скопје и обратно се препорачува користење на алтернативниот патен правец преку с.Бигла.

Фото: delcevo365.mk

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.