Ранг-листа од десет најголеми договори за јавни набавки

3521 Views Февруари 11, 2018 Бизнис Никола Осило

Електронскиот систем за јавни набавки (ЕСЈН) неодамна ја отвори базата на податоци за јавноста. Новото решение овозможува сите заинтересирани страни да прават персонализирани анализи и истражувања за системот за јавни набавки или за конкретни институции/носители на набавка.

Во него, меѓудругото може да се види кои се носителите на најголемите јавни набавки во текот на 2017 година:

Фото:VoxUkraine

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Топ десет рекордери во јавни набавки

Топ десет компании со најмногу понуди на огласите за јавни набавки на државните институции 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!