(ВИДЕО) Двесте унифицирани убавици од Северна Кореја им ја украдоа славата на спортистите на ЗОИ

1250 Views Февруари 11, 2018 Спорт Никола Осило

Околу 200 девојки организирани навивачки на олимпискиот тим на Северна Кореја им ја крадат славата на спортистите и ги засенуваат спортските случувања на 23. Зимски Олимписки Игри што се одржуваат во Јужна Кореја.

Девојките се секогаш исто облечени како близначки, симултано навиваат и се движат синхронизирано како да се еден организам. Необични како појава, тие не им дозвволуваат на гледачите и камерите на ЗОИ да се фокусираат на спортистите.

Фото:ABSnews/видео:AFP news agency

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!