(ВИДЕО) Топ десет најубави жени во светот во 2018 година

1008 Views Февруари 11, 2018 Забава Никола Осило

Повеќе светски медиуми секоја година избираат 10 жени кои според нив го заслужуваат приматот најубави на светот.

Иако е неблагодарно да се прават вакви листи на кои најчесто се наоѓаат познати модели, актерки или пејачки бидејќи во светот има милиони убавици кои се анонимни, во оваа прилика ви ја пренесуваме листата најубави жени на светот што ја направи „Fun with me“.

Фото/Видео: Fun with me

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!