Народната банка ќе потроши 4.000 евра за цвеќе и цветни аранжмани

538 Views Февруари 12, 2018 Бизнис Редакција Емагазин

Народната банка на Македонија објави оглас за доделување на договор за јавна набавка на цвеќе и цветни аранжмани.

Според објавата на Бирото за јавни набавки се работи за договор со проценета вредност од  257.627 денари или околу 4.000 евра.

Критериум за доделување ан договорт е најниската цена.

Целата набавка може да ја видите ТУКА.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.