Отсечени селата Малино, Брест и Танушевци

449 Views Февруари 12, 2018 Локално Редакција Емагазин

Патниот правец кој води до селата Малино, Брест и Танушевци во општина Чучер Сандево од викендот е блокиран поради снежните врнежи, информира Центарот за упрвување со кризи на Град Скопје. 

Во моментов во сите три села има електрична енергија и ќе се испратат екипи на терен. 

Секоја година кога ќе заврне снег, ова се првите села кои се отсечени во скопскиот регион. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.