МВР набавува прикриен систем за комуникации преку радио станици

1385 Views Февруари 13, 2018 Бизнис Редакција Емагазин

Министерството за внатрешни работи објави барање за прибирање на понуди за набавка на прикриен систем за комуникации преку радио станици.

Според објавата ба Бирото за јавни набавки се работи за договор со проценета вредност од 1.200.000 денари без ДДВ. Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Целата набавка може да ја видите ТУКА.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.