Голема зделка: МВР купува мазут за 20 милиони денари

715 Views Февруари 13, 2018 Бизнис Редакција Емагазин

Министерството за внатрешни работи објави оглас за доделување на договор за јавна набавка на мазут за потребите на министерството.

Според објавата на Бирото за јавни набавки се работи за договор со проценета вредност од 20.000.000 денари без ДДВ.

Критериуми за доделување на договорот е најниската цена.

Целата набавка може да ја видите ТУКА.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.