Халк банка продава запленет накит Сваровски, автомобил, викендица во Маврово...

1697 Views Февруари 13, 2018 Бизнис Никола Осило

Македонските банки се почесто на аукција продаваат различен подвижен и недвижен имот запленет по основ на ненаплетни побарувања од издадени кредити на граѓани и фирми. Во нивната понуда најчесто можат да се најдат станови, куќи, возила и викендици.

Во оваа прилика ви ја претставуваме понудата од веб-сајтот на Халк банка на кој на продажба меѓудругото се нуди и накит Сваровски, викендица во Маврово со почетна цена од 24.000 евра, автомобил Цитроен Пикасо за 302.000 денари и многу други станови и куќи.

Повеќе детали ТУКА.

Фото: mismanicas.com

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!