„Макпетрол“ откупи сопствени акции

585 Views Февруари 14, 2018 Бизнис Никола Осило

„Макпетрол“ АД Скопје Согласно преку Македонската берза информира дека се стекнал со 183 сопствени акции и сега поседува 3.747 сопствени акции што претставува 3,33 отсто од вкупниот број на акции на издавачот „Макпетрол“ АД Скопје. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!