Ќире Ицев купи акции од „Алкалоид“

602 Views Февруари 14, 2018 Бизнис Никола Осило

„Алкалоид“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека членот на Управниот Одбор, Ќире Ицев, се стекнал со 145 обични акции издадени од „Алкалоид“ АД Скопје.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!