Каков имот пријавила судијката Добрила Кацарска

еМагазин продолжува со серијалот во кој Ви преставуваме каков имот до Државната комисија за спречување корупција, пријавиле актуелни судии, чии имиња често се спомнуваат во јавноста.

Овојпат Ви пренесуваме каков имот има судијката од Основен суд Скопје 1, Добрила Кацарска.

Според нејзиниот анкетен лист, на име на родителите пријавила куќа во ресенско и стан во Скопје.На свое име пријавила стан во Скопје од 86,1 метри квадратни, за кој не е наведена вредност, а е стекнат со договор за купопродажба.

Вози Хјундаи Тускон, проценето на 1,3 милиони денари, а на име на децата пријавила уште едно возило Хјундаи Гец.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Телма

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Каков имот пријавил Зоран Караџовски

Каков имот пријавил претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.