(Фото) Кој му правеше друштво на Заев на карневалот во Струмица

3918 Views Февруари 18, 2018 Живот Редакција Емагазин

Премиерот Зоран Заев присуствуваше на карневалското дефиле во Струмица.

Беше во друштво на вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, генералниот секретар Драги Рашковски, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, министерот за финансии, Драган Тевдовски, министерот за здравство, Венко Филипче....

Заев присуствуваше и на приемот за карневалските групи и гости што го приредија градоначалникот на Струмица и Организацискиот одбор на Струмичкиот карневал.

Претседателот на Федерацијата на европските карневалски градови, Фердинанд Ван дер Крон му врачи медал за неговиот огромен придонес во развојот на Струмичкиот карневал.

Фото: Влада/Општина Струмица

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(Галерија/видео) Најубавите маски од карневалот во Прилеп

Анима мунди бара потврда од градоначалникот на Струмица дека штркот кој бил искористен како маска на карневалот е добар

(Галерија) 50 илјади посетители и 2 илјади учесници на карневалот во Струмица

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.