(Галерија/видео) Најубавите маски од карневалот во Прилеп

1099 Views Февруари 18, 2018 Забава Редакција Емагазин

Со големото карневалско дефиле на плоштадот „Методија Андонов Ченто“ на околу 1.000 маскирани од земјава и странство во Прилеп денеска се одржа 17. меѓународен карневал „Прочка 2018“.

Пред прилепчани и гостите од целава земја и Балканот, дефилираа маските од Прилеп, повеќе градови од Македонија, од Србија, Албанија, Бугарија, Грција, Украина, Словенија и Црна Гора.

Фото/видео: Општина Прилеп

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Анима мунди бара потврда од градоначалникот на Струмица дека штркот кој бил искористен како маска на карневалот е добар

(Фото) Кој му правеше друштво на Заев на карневалот во Струмица

(Галерија) 50 илјади посетители и 2 илјади учесници на карневалот во Струмица

jQuery Slider
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.