Владата по втор пат годинава ја зголемува главнината во „Нафтовод“

650 Views Февруари 20, 2018 Бизнис Редакција Емагазин

Владата на Република Македонија по втро пат од почетокот на годинава ја зголеми основната главнина на Трговско друштво „Нафтовод“ ДООЕЛ- Скопје.

Според објавата на Централниот регистар основната главнина на „Нафтовод“ е зголемена на 21.891.100 денари.

Сопственик на Трговско друштво „Нафтовод“ ДООЕЛ Скопје е Владата на Република Македонија.

На 22 јануари годинава Владата ја зголеми основната компанија во „нафтовод“ на 13,9 милиони денари.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И СЛЕДНИТЕ СТОРИИ

Владата ја зголеми главнината во „Нафтовод“

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.