(ВИДЕО) Како изгледаше средбата на македонскиот претседател Борис Трајковски со Џорџ Буш

3122 Views Февруари 26, 2018 Ретро Редакција Емагазин

Денеска се навршуваат 14 години од смртта на поранешниот македонски претседател, Борис Трајковски. 

Во Ретро Ве потсетуваме на неговата средба во екот на воениот конфликт со тогашниот американски претседател, Џорџ Буш во Вашнгтон.

Фото/видео: АП

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести