На чичко Драги кај Рекорд му требаат стерилни гази и храна

Чичко Драги, кој продава на Рекорд за да се прехрани себе и кучињата правел операција (трахеотомија) и потребни му се стерилни памучни гази. Бидејќи не е во состојба да ги обезбеди, става салветки.

„Потребно е барем малку храна во денот да се остава за него и кучињата бидејки тој нема да ги остави ненахранети.Очајно сме му потребни, ако ништо оставете му храна макар тоа да е и само леб нема да ве одбие. Можете да го најдете среда,четврток и петок до од 09 до 14 часот кај Центар бар“, се вели во апелот на социјалните мрежи.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.