(ВИДЕО) Фетаи раскажуваше женски приказни: До СЈО стигна преставка Фатиме да ги врати шишките

Обвинителката на Специјалното јавно обвинителство, Фатиме Фетаи, беше дел од вечерта на раскажување женски приказни, „ПичПрич“. Темата на вечерата беше „Добив“.

На настанот освен што направи пародија од нејзиното одење во диско, што предизвика голем интерес во јавноста, таа потенцираше дека од жената во Македонија се очекува да ја исполни обврската што општеството и ја наметнало и дека жените со соочуваат со многу предрасуди.

Таа со присутните сподели и информација дека во СЈО стигнала преставка во која се бара: „Фатиме Фетаи да ги врати шишките“, а на преставката службите морале да одговорат.

Повеќе во видеото на А1Он

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.