Новата телевизија 1ТВ стартува со работа на 29. март

Новиот медиумски проект, телевизијата 1ТВ стартува со работа на 29. март.

Како што веќе пишуваше еМагазин, дел од екипата на телевизија се долгодошните новинари Ацо Кабранов, Гордана Дувањак, Христијан Стојчевски, пејачката и актерка Тијана Дапчевиќ, Анета Кочишки...

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.