Почина маж пред Пошта 2 кај железничка во Скопје

Возрасен маж почина пред железничката станица во Скопје. Минувачи се обиделе да му помогнат и повикале Итна помош. Иако помошта стигнала веднаш, човекот веќе бил починат.

Од Брзата помош за МИА рекоа дека најверојатно се работи за масивен инфаркт. Полицијата изврши увид на лице место. 

МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.