(Фото) Потребна им е нашата помош: И без леб и без кров над глава

На семејство од Куманово под итно им е потребна нашата помош. 

„Дечки, потребна е и добредојдена секоја помош. Ова е дното на живеењето. Храна, облека, лекови, кој е во можност може и парично да помогне! Кој неможе, доволно би било и споделување на постов да го видат што повеќе луѓе.

Апел до сите добри луѓе, помогнете на оваа сиромашна фамилија од Куманово. Немаат никаква парична помош, немаат кров над глава, ниту леб. За сите информации барајте ја Анета 075 211 145“, стои во апелот на социјалните мрежи.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.