(ВИДЕО) Владимир Путин заигра фудбал среде Кремљ

701 Views Mарт 10, 2018 Свет Никола Осило

За помалку од 100 дена односно на 14 јуни во Русија ќе почне Светското првенство во фудбал. За таа цел Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) објави промотивно видео на кое може да се види како претседателот на Русија, Владимир Путин среде Кремљ игра фудбал со првиот човек на ФИФА.


Фото/видео: sputnik/jason ashfield

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!