(Фото) Велешанец продава над 100 мерцедеси во делови

4216 Views Mарт 11, 2018 Бизнис Никола Осило

На социјалната мрежа „Фејсбук“ се продава се и сешто, а продажбата на употребувани автомобили е редовна појава. Нашето внимание го привлече профилот на плац лоциран во Велес на кој, како што вели сопственикот се продаваат над 100 мерцедеси во делови.

Плацот се наоѓа на адреса Благој Ѓорев 112.

Повеќе детали ТУКА.

Фото:Фејсбук/Половни делови Мерцедес бенз

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!