Стопанска банка Скопје ги продаде побарувањата во „Фени Индустри“ вредни 14,9 милиони евра

5913 Views Mарт 13, 2018 Бизнис Никола Осило

Стопанска банка АД Скопје преку Македонската берза објави ценовно чувствителна информација дека банката денеска склучила договор за продажба на своите побарувања од „Фени Индустри АД Кавадарци во стечај" во вкупен износ од 921.839.342 денари (околу 14,9 милиони евра), чија целосна реализација треба да заврши до крајот на март 2018 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Комерцијална банка ги продаде побарувањата од „Фени Индустри“ за 24 милиони евра 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!