Мицковски: Не се прелева Езерото другари, нашите градби и узурпацијата се прелеваат во езерото

Страшното невреме во Охридско и излевањето на езерото е главната тема денеска на социјалните мрежи.

Регираше и колумнистот Ивор Мицковски, кој на својот Фејсбук профил напиша: “Не се прелева Езерото другари, нашите градби и узурпацијата се прелеваат во езерото„.

Фото: Фејсбук/Ивор Мицковски

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(ВИДЕО) Брановите целосно го уништија „Мостот на желбите“ во Охрид

(ВИДЕО) Ветер од 100 километри на час во Охридско: Езерото „влезе“ во кафулињата

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.