(Галерија) 15 години ФОН: Кој му дојде на честито на Фијат Цановски

Приватниот универзитет ФОН синоќа прослави 15 години. На свеченоста која се одржа во објектот на Универзитот беа присутни бројни преставници од власта.

Меѓу нив беше претседателот на Собранието, Талат Џафери, министерката за образование и култура, Рената Дескоска, министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, британскиот амбасадор, Чарлс Гарет... 

Фото: Универзитет ФОН

jQuery Slider
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.