Џокси и Велигден: Традицијата продолжува

Пејачот Џина Папас Џокси ја испеа една од најпопуларните песни врзани за празникот Велигден „На Велигден сум се заљубил“, која секоја година станува актуелна токму пред овој празник.

Но освен што секоја година за Велигден, на социјалните мрежи има бројни коментари за неговата популарност за овој празник, Џокси и самиот се пошегува на своја сметка.Најверојатно пред Велигден, секоја година ја прави истата фотографија, па на Фејсбук објави:

„Традицијата продолжува ... Велигденски муабети“. А како звучи, потсетете се:

Фото: Фејсбук профил на Џокси

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.