„Попова Кула“ ја продлабочи загубата

1345 Views Април 2, 2018 Вино Никола Осило

Винарската визба „Попова Кула“ во текот на минатата година оствари загуба од 1,4 милиони денари, што е продлабочување во однос на истиот период минатата година кога загубата на компанијата изнесувала 543.000 денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Фото: Попова кула

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!

Најчитани вести