Потребна е итна помош на Стефан за трансплантација на коскена срж во Германија

Потребна е итна помош за Стефан Атанасиев. Боледува од акутна лимфобластна леукемија и потребно е во најбрз рок да се изврши трансплантација на коскена срж во Германија.

Секоја донација е добредојдена.

Да ја покажеме уште еднаш хуманоста!

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.