(Фото) Влатко Стефановски им го подари новиот албум на Заев и на Церар

За време на официјалната дводневна посета на словенечката делегација предводена од премиерот Миро Церар, тој најде време да се сретне и со музичарот Влатко Стефановски, кој е еден од најпознатите гитаристи на поранешните југословенски простори.

Стефановски му го подари новиот албум „Мајчин јазик“, а средбата ја организираше премиерот Зоран Заев кој беше домаќин.

Македонската и словечеката делегација средбата со Заев ја остварија во ресторанот „Пелистер“.

Фото: Фејсбук профил на Зоран Заев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.