(Видео) Џамбо Агушев „растура“ од свирење низ улиците на Холивуд

Познатиот македонски трубач Џамбо Агушев снимаше спот на улицата на славните во Холивуд. Песната е наречена „Let’s Go“ (to Hollywood).

Покрај снимањето на спотот во Холивуд, оркестарот на Агушев имал 16-дневна турнеја низ Сан Франциско, Оукленд и Лос Анѓелес.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.