Се изживувал врз келнер и кршел инвертар во хотел во Скопје

1520 Views Април 13, 2018 Локално Никола Осило

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ј.Б. (25) од село Сарај-скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

„На 09.12.2017 година околу 21,30 часот во Скопје на ул.”32” во хотел, откако пријавениот му ги зел и скршил наочарите на келнерот во ресторанот, почнал да го крши инвентарот и прозорците од ресторанот, а потоа го напуштил хотелот“, соопшти МВР.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!