Пукал во вработена во маркет во Чаир

833 Views Април 13, 2018 Локално Никола Осило

Машко лице денеска пукало во вработената А.Ѓ. во маркетот „Кипер“ во Чаир. Случајот во полиција во 14:38 часот го пријавиле вработени во маркетот кој се наоѓа на улица „Кемал Сејфула“.

Oд МВР информираат дека полицијата излегла на местото на настанот и се работи на расчистување на случај.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!