„Порше лизинг“ го доби тендерот на Општина Струмица за набавка на возила

658 Views Април 16, 2018 Бизнис Никола Осило

Општина Струмица по распишаниот тендер за набавка на две возила склучи договори со друштвото за лизинг „Порше лизинг“ ДООЕЛ Скопје вредни околу 2,8 милиони денари.

Во огласот се бараа едно ново и едно употребувано возило, а главен критериум за доделување на договорот беше најниската цена.

Детални карактеристики на купените возила:

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!