21-годишната Јована боледува од редок тип на канцер, потребни и се средства за лекување

Јована Бошкова има 21 година и боледува од исклучително ретка форма на модуларен и фоликуларен тип на тироиден карцином. Неопходно е лекување во странство.

Броеви на кои можете да донирате ВИП Оне 143 465, Телеком 070 143 171

Трансакциска сметка за донации 300001000024640, Комерцијална банка.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.