„Македонски шуми“ вработува 170 лица, плати до 25.000 денари

1819 Views Април 16, 2018 Бизнис Никола Осило

„Македонски шуми“ објави оглас за вработување на 170 лица. Во огласот се бараат референти, шефови, контролори, самостојни референти, чувари, ракувачи со градежни машини, одржувачи и различни други профили работници.

Платите во зависност од работното место се движат од 14.000 до 25.000 денари.

Целиот оглас ТУКА.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!