„Макпетрол“ откупи сопствени акции

554 Views Април 16, 2018 Бизнис Никола Осило

„Макпетрол“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека се стекнал со 29 сопствени акции и сега поседува 4.036 сопствени акции што претставува 3,59% од вкупниот број на акции на компанијата.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!