Заев вчера го возел моторот на семејната фирма Тотал инженеринг

Премиерот Зоран Заев вчера до Крушево го возел моторот на семејната фирма Тотал инженеринг, велат од Владата за еМагазин.

Тој како што велат од Владата не поседува мотор на свое име.

Во анкетниот лист на Заев, како што веќе објавивме премиерот не навел дека поседува никаков мотор или друго возило.

Од Владата за еМагазин велат и дека за моторот се подмирени сите давачки.

Фото: Фејсбук/Зоран Заев

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Чив мотор возеше Заев?

(Фото) Заев со мотор на именден во Крушево 

Премиерот Заев не кажува каков имот има брат му, Вице

Трет премиер по ред без куќа: Објавен премиерскиот анкетен лист на Заев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.