Назначен нов директор на Институтот за стандардизација

Џеват Кацира е назначен за нов директор на Институт за стандардизација на Република Македонија.

Според објавата на Централниот регистар на Македонија, Кацира доаѓа на местото на Љупчо Давчев, кој што досега беше директор на Институтот за стандардизација на Република Македонија. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.