Огромна посетеност на манифестацијата во Скопје посветена на марихуаната, пораките испратени

Овогодинешниот „Конопфест“ се одржа синоќа кај Школка во Градскиот парк во Скопје и помина одлично.

Посетеноста ги надминала сите очекувања на организаторот Здружението за канабис и зелени политики, БИЛКА.

Тие изразија огромна благодарност до сите учесници, спонзори кои дале неизмерен допринос во борбата за декриминализација на канабисот во Македонија.

Едно е сигурно, а тоа е дека огромен број на луѓе упатија јасна и гласна порака до надлежните дека времето за декриминализација на канабисот е сега.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Владата расположена за дебата за декриминализација на марихуаната

Адвокатот Сашо Дукоски смета дека тоа што девојката јавно пушела џоинт, не е кривично дело

Драма за еден џоинт!

(ВИДЕО) Македонските музички ѕвезди и јавни личности за декриминализација на марихуаната

Низ светот марихуаната се продава во продавница, кај нас и поседување на еден џоинт е кривично дело

Се раздвижува пазарот за производство на масло од канабис, ќе падне ли конечно и цената

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.