(Видео) Девојката која беше приведена, повторно пуши џоинт во камера и прашува: Дома дозволено е?

Моника Ристеска која беше приведена, бидејќи на јавно место пушеше марихуана, а потоа пуштена, повторно објави видео како пуши џоинт.

Таа во видеото објавено на нејзиниот фејсбук-профил, прашува дали пушењето е дозволено дома и воедно констатира дека е богохулие да се забрани оваа лековита билка.

„Секоја употреба е медицинска, али рекреативно тоа е превентивно“, заклучува таа на крајот од видеото.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Девојката која беше приведена за пушење на џоинт ексклузивно за „еМагазин“ вели: Подобро е нелегално жив, отколку легално мртов

Владата расположена за дебата за декриминализација на марихуаната

Адвокатот Сашо Дукоски смета дека тоа што девојката јавно пушела џоинт, не е кривично дело

Огромна посетеност на манифестацијата во Скопје посветена на марихуаната, пораките испратени

Драма за еден џоинт!

(ВИДЕО) Македонските музички ѕвезди и јавни личности за декриминализација на марихуаната

Низ светот марихуаната се продава во продавница, кај нас и поседување на еден џоинт е кривично дело

Се раздвижува пазарот за производство на масло од канабис, ќе падне ли конечно и цената

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.