Мијалков е средно богат и има две адреси на живеење

Поранешниот прв човек на УБК, бизнисменот Сашо Мијаков, денеска на судењето за случајот „Титаник 2„ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), на Судот му достави уште една адреса на живеење, освен таа што ја има во обвинението.

Од друг случај на СЈО, пак јавноста дозна и за неговата материјална сотојба.

СЈО пред неколку месеци на својата интернет-страница ги објави обвинителни акти за случаите што ги отвори, па во обвинителниот акт за случајот „Тортура“ може да се прочита дека Мијалков, е „средно имотен“.

Фото: МИА

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

И Елизабета Канческа Милевска е средно богата

Мијалков и Тачи се видоа во суд: Судењето за „Титаник 2“ одложено за 10. мај

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.