За тие што не практикуваат „патлиџан туризам“: Какви се цените во Грција ова лето

Цените во Грција во 2018 година не се разликуваат многу од претходните години, а за сега нема ни најави дека ќе има дратсично поскапување на производи.

Сепак цените варираат од место до место, од остров до остров.

Порталот grckainfo.com ги има просечните цени на намирниците кај нашиот јужен сосед.
 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.