Игор е во критична состојба, утре треба да се оперира во Турција недостасуваат финансии

Игор Геленчев е во критична состојба и пред еден час е тргнат за Скопје, а утре треба да оди на лекување во Турција.

„Со Брза помош го носат Игор во Скопје. Тргнати се пред 20 минути. Имаме ли јунак што ќе даде 3.000 евра и 3 авионски карти за Турција за утре.

Ако го имаме херојот нека ѕвони на мајка му на Игор, Живка 078 256 887.

Шернете го постов да го најдеме херојот на Македонија и да го спасиме Игор. Во Турција докторите стојат во спремност и го чекаат“, се вели во апелот на социјалните мрежи.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Игор утре ќе биде опериран во Турција, финансиите се обезбедија

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.