Командант Хоџа ќе го советува Заев за безбедност?

Порталот „Журнал“ објави дека Џезаир Шаќири, познат како командант Хоџа е назначен за советник за безбедност на премиерот Зоран Заев. Од Владата засега нема демант или потврда.

Пријателите на Шаќири веќе му ја честитаат новата функција, а на Фејсбук е објавена и фотографија како Шаќири излегува од Владата.

Фото: Фејсбук

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Командант Хоџа потврди дека добил функција во Владата, „за да преживее„

Советници по заслуга или за мир во куќа: По Бошковски и Хоџа, кој уште ќе го советува Заев?

Љубе Бошковски влезе во Владата како советник на премиерот Заев за странски инвестиции

Кој го советува Заев во преговорите за името

Верушевски го советува Заев за 75 илјади денари

Александар Обрадовиќ му стана советник на Заев

Сите детали: Кој и за колку го советува Заев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.