Црногорци на плантажи со марихуана во Калифорнија месечната плата ja заработуваат во еден ден

Голем број млади од Црна Гора заминуват во САД да работат на плантажи за марихуана, пишуваат локалните медиуми. Таму тие можат да ја заработат својата месечна плата во само еден ден.

Калифорнискиот пазар на марихуана е во постојан подем, а до крајот на годинава ќе достигне вредност поголема од 3,7 милијарди долари.

Во Калифорнија марихуаната смее да се користи во медицински цели од 1996 година, а од оваа година стана легална и за рекреативна употреба.

МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.