(ВИДЕО) Евровизија: Македонското стручно жири даде 10 поени на Кипар, 12 на Естонија, а 1 на Израел

Гласовите на македонското стручно жири на финалето на Евровизија во Лисабон ги соопшти нашиот минатогодишен преставник, Јана Бурчевска.

Македонија 1 поен даде на Израел, 2 на Словенија, 3 на Германија, 4 на Чешка, 5 на Финска, 6 на Албанија, 7 на Шведска, 8 поени на Србија, 10 на Кипар и 12 поени на Естонија.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(ВИДЕО) Македонците на грчката песна на Евровизија и дале 4 поени

Грците ни дале 3 поени: Кој гласал за македонската песна на Евровизија

Македонија била претпоследна на првата полуфинална вечер на Евровизија

(ВИДЕО) Израел победи на Евровизија, како изгледа Топ 5

(ВИДЕО) Несолена шега на црногорскиот преставник на Евровизија: „Што добиваат слепите и глувите деца за Божик: Рак“

(ВИДЕО) На русинката Самојлова и се оствари желбата да пее на Евровизија, но не успеа да стигне до финалето

(ВИДЕО) Србија и Словенија одат во финалето на Евровизија

Ех, да имаше Заев советник и за Евровизија, финале не ни бегаше

(ВИДЕО) Како Ви се допадна настапот на Македонија на Евровизија

Македонија шестта година по ред без финале на Евровизија

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.