Македонија била претпоследна на првата полуфинална вечер на Евровизија

Македонија во првата полуфинална вечер освоила само 24 поени, со што го освоила претпоследното, 18 место. Од нас единствено послаби резултати имал Исланд, кој добил 15 поени.

Колку за споредба преставничката на Израел, која победи на Евровизија имала 283, а второ пласираниот Кипар, добил 262 поени.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(ВИДЕО) Македонците на грчката песна на Евровизија и дале 4 поени

Грците ни дале 3 поени: Кој гласал за македонската песна на Евровизија

(ВИДЕО) Евровизија: Македонското стручно жири даде 10 поени на Кипар, 12 на Естонија, а 1 на Израел

(ВИДЕО) Израел победи на Евровизија, како изгледа Топ 5

(ВИДЕО) Несолена шега на црногорскиот преставник на Евровизија: „Што добиваат слепите и глувите деца за Божик: Рак“

(ВИДЕО) На русинката Самојлова и се оствари желбата да пее на Евровизија, но не успеа да стигне до финалето

(ВИДЕО) Србија и Словенија одат во финалето на Евровизија

Ех, да имаше Заев советник и за Евровизија, финале не ни бегаше

(ВИДЕО) Како Ви се допадна настапот на Македонија на Евровизија

Македонија шестта година по ред без финале на Евровизија

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.